Boj o 3. místo pro Buldoky!

25.3.2017 BAHL ukončila sezonu 2016/2017 na stadiónu v Třinci a to rovnou v nové Werk aréně. O bronz bojovali HC Torpedo Havířov a HC Buldogs Hradiště. Zápas o první místo si zasloužili HC Imperators Třinec a HC Nebory B, kteří po těsném výsledku 1:2 se stali novými mistry sezony. Liga tímto dnem uzavřela již 7 ročník.

HC TORPEDO HAVÍŘOV  –  HC BULDOGS HRADIŠTĚ

0:1 (0:0 , 0:0 , 0:1)

Branky a nahrávky: 38. Ciasnocha Filip (Rumíšek Tomáš)

Rozhodčí: Čaja, Lenomar, Szwienczek.  Vyloučení: 3:2.  Diváci: 351. Zásahy brankářů: 20:20.  Průběh utkání: 0:1.

HC Torpedo Havířov: Navrátil – Hlavička, Hadaš, Pustějovský, Heinz – Koziorek, Ošťádal, Kraina, Cechel, Kantor, Mazur, Hovorka, Modr, Strnadel, Štěbra, Skotnica

HC Buldogs Hradiště: Glac – Rumíšek, Lendl, Mrozek, Gryc – Till, Lysek, Matušek, Švarba, Ciasnocha F., Kurowski, Mikula

Poslední zápas pro oba týmy v sezóně a hned boj o bronz. Oba celky se znají více než dobře a věděli, že zápas neskončí žádným divokým výsledkem, protože na obou stranách stojí vynikající brankáři. Nikdo před zápasem netušil, že výsledek bude až tak těsný, 0:1 pro Buldoky!

Zápas začal opatrně a nervózně. V první třetině jsme neviděli žádnou gólovou šanci a do „šaten“ se šlo za stavu 0:0.

Druhá třetina se odehrála v rychlejším tempu. Hráči se oklepali, přesto kluci z Hradiště bojovali s větší vervou o vítězství, ale žádnou ze svých šancí neproměnili v branku. Po 2. odehraných třetinách byl výsledek pořád bezbrankový 0:0.

V poslední třetině přibývalo šancí na obou stranách, přesto se podařil poslat puk do branky pouze jednou v 38.minutě, kdy přihrávku Rumíška zužitkoval Ciasnocha. Torpedo začalo postupně přidávat v tempu a počtu střel na branku. Závěr utkání bylo v jejich režii i díky vyloučení Lendla v poslední minutě. Torpedo dané výhody chtělo za každou cenu využít a svou přáležitost ještě podpořilo hrou bez brankáře.

Na konec Buldoci „fotbalový“ výsledek 1:0 udrželi i díky skvěle chytajícímu Glacovi, který svou bránu doslova zavřel. Buldokům se tak podařilo vrátit Torpedu porážku ze zápasu o stejné umístění, které se odehrálo v sezóně 2013/2014 a mohli začít slavit!

Po zápase řekl Daniel Till #10:  Krásná hala, super zážitek i pár lidí došlo a se šťastným koncem, takže velká spokojenost! ☺ Myslím si, že jsme byli dnes o trochu lepším týmem než Torpedo, možná jsme chtěli jen víc, ale zápas to nebyl vůbec lehký do poslední minuty! Mohlo se jít klidně do prodloužení a tam by pak mělo možná Torpedo navrch!? Ale na možná se ve sportu nehraje že…?☺

Když to vezmu trochu od začátku, tak základní část se nám vůbec nepovedla. Hráli jsme z různých důvodů skoro pořád nekompletní a v brankovišti nám chyběla jednoznačně opora! To vše se změnilo ke konci základní části a od play-off jsme byli zase ti Buldoci, kteří umí a můžou vyhrávat nad kýmkoliv! ☺ Předkolo jsme přeletěli 3:0 za zápasy, první tým základní části jsme porazili 3:1 na zápasy a spanilou jízdu nám zastavil až tým HC Imperators Třinec, který nás porazil 2:3 na zápasy (ten 5 rozhodující zápas vyhráli zaslouženě). Ale nakonec parádní 3.místo!!!

Závěrem bych chtěl ještě moc všem poděkovat – spoluhráčům, vedení, fanouškům a hlavně rodině, která mě maximálně podporuje!  DÍKY