Odveta pro Buldoky

V úterý 9.1.2018 odehráli Buldoci další zápas na těšínském lede, soupeřem jim byli tentokrát Technici. První vzájemný zápas vyhrála Střítěž po nájezdech 5:4. Odveta vyšla mnohem lépe našim svěřencům. Zápas vyhráli zaslouženě výsledkem 4:1 a připsali si již 6 vítězství v řadě!

HC TECHNICI STŘÍTĚŽ – HC BULDOGS HRADIŠTĚ
1:4
(0:2, 1:0, 0:2)

Branky a nahrávky: 30. Garbulinský J. (Cybel P.) – 7. Slováček J. (Vanda J.), 11. Gryc J. (Vanda J.), 32. Švarba F. (-), 39. Švarba F. (Fifeger L.)

Rozhodčí: Zbořil, Stonavský.   Vyloučení: 5:5.   Využití: 0:2.   Diváci: 7.   Zásahy brankářů: 24:16.   Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:4.

HC Technici Střítěž: Trpišovský A. – Juzek, Tomanek, Ramik, Zawadzki, Nogol – Kisza, Garbulinský, Trpišovský M., Minář, Cybel, Swienczek, Pastorek, Martiniak, Chovaniak

HC Buldogs Hradiště: Glac – Cienciala „C“, Postuwka, Vanda, Gryc – Švarba, Till, Fifeger, Folwarczný, Ciasnocha F., Ciasnocha J., Slováček, Mikula, Kurowski

Po pár minutách otrkávání převzali iniciativu hosté a začali domácí přehrávat. Tlak Hradiště nabíral na obrátkách a Střítěž si musela pomáhat fauly. Hned druhé vyloučení Buldoci využili v první branku utkání, když tvrdou střelu Vandy lehce tečoval Slováček – 0:1. Ke konci třetiny hosté využili další přesilovku, když rána od modré, kterou vyslal Gryc, skončila až za zády Trpišovského – 0:2. První třetina byla jasně v režii hostů.

Druhá část byla úplně jiná ze strany domácích než ta první. Zlepšili pohyb a důraz. Tato třetina určitě patřila jim. Branku, ale dokázali vstřelit až na samotném konci 2. třetiny, kdy se prosadil Garbulinský – 1:2.

Poslední perioda byla hodně podobná té první. Hned ve druhé minutě parádně pláchl po levé straně Švarba, který si pohrál jak s obranou, tak i s domácím gólmanem a navýšil skóre na – 1:3. Od té doby byli Buldoci lepším týmem, daná branka je uklidnila. V 39. minutě se opět prosadil po pěkné kombinaci Švarba a už to bylo o tři branky – 1:4. Po vstřelené brance domácí už tušili, že tento zápas nevyhrají a tak aspoň přitvrdili hru a každý souboj se snažili dohrát. Do konce třetiny již branka nepadla a tak si Hradiště připsalo zaslouženě již 6 vítězství v řadě a poskočili tak na 4. místo v tabulce.

Karel Mikula #92 řekl po utkání: „Do utkání jsme vstoupili aktivněji než soupeř a po většinu zápasu jsme byli lepším týmem. Zápasy se Střítěží jsou derby a i z tohoto utkání byla cítit velká rivalita. Pro nás jen dobře, že se herně vezeme na vlně pohody. Máme skvělý tým, který bodově táhnou hlavně Fifin (Filip Švarba) s Lukášem (Lukáš Fifeger) a Filipem (Filip Ciasnocha) a máme i vynikající gólmany, což náš Mates (Martin Glac) potvrdil i v tomto utkání. Samozřejmě nemohu opomenout naše obránce, kteří podle mě patří také mezi nejlepší v lize. Ať už to je Vandys (Jakub Vanda), Kubis (Jakub Gryc), nebo náš tvrďák Pajo (Pavel Cienciala). Utkání jsme zvládli celkem v klidu a bez větších problémů. Doufám, že takto budeme hrát i nadále a tu herní pohodu přeneseme i do dalších zápasů.“