Buldoci se stali poprvé Mistry BAHL

Historický úspěch pro náš amatérský tým HC Buldogs Hradiště! Trvalo to celých 9. let než Buldoci vystoupali na nejvyšší stupínek. Již jednou měli k vítězství velmi blízko, když před šesti lety až na nájezdy podlehli několikanásobnému mistrovi z Hrádku. Tentokrát to vyšlo. Během působení v BAHL tak Buldoci zkompletovali sadu medailí. Neskutečná šňůra 12-ti vyhraných zápasů v řadě jim k tomu hodně pomohla. V play off neprohráli jediné utkání, postupně porazili první tři týmy po základní části a tak nemůže nikdo říci, že to byla náhoda. Překvapení to asi ano. Buldoci nebyli favoriti ani ve finále, ale obrovská touha po vítězství a mistrovském poháru byla velkým motorem celého týmu.

HC IMPERATORS TŘINEC – HC BULDOGS HRADIŠTĚ
1:2
(0:1, 0:1, 1:0)

Branky a nahrávky: 45. Honsárek T. – 5. Matušek T. (Ciasnocha F., Folwarczný T.), 18. Cienciala P. (Fifeger L., Till D.)

Rozhodčí: Zbořil, Lenomar, Kapitanov.    Vyloučení: 8:11.    Využití: 1:2.     V oslabení: 0:0.    Diváci: 350.    Zásahy brankářů: 18:25.    Průběh utkání: 0:2, 1:2.

HC Imperators Třinec: Klus (Žwak) – Mikula, Sabela, Wojtas, Hlavenka, Guzdek, Kisza – Marthaus, Bukva „A“, Karch „C“, Vitásek, Kušnirák, Honsárek, Uherek, Heczko

HC Buldogs Hradiště: Kielar (Glac) – Mrozek, Cienciala „C“, Gryč, Vanda „A“, Ciasnocha F., Postuwka, Billich – Folwarczný, Ciasnocha J., Matušek, Švarba, Till „A“, Fifeger, Lysek, Mikula, Zlámal, Kurowski

Realizační tým: Taraba, Burdík

Do první třetiny naskočili oba týmy s odhodláním stát se poprvé mistry BAHL. Celé utkání bylo hodně nervózní a vypovídalo o tom i počet vyloučení. Hned po odehrání 4. minut byl vyloučen za držení třinecký Uherek a Buldoci toho po pěkné kombinaci využili. Folwarczný posunul puk za bránu domácích na Ciasnochu F., který našel přesně mezi kruhy Matuška a ten se krásně trefil do černého – 0:1! Velkou příležitost na vyrovnání měli Imperátoři v 11. minutě, kdy hráli dlouhou přesilovku 5na3, ale bez využití. Velkou šanci domácí zahodili a tak šli do šaten spokojenější hosté z Hradiště.

Po úpravě ledové plochy mohla začít prostřední část finálového zápasu. Odehrálo se jen pár minut, když šli domácí opět do čtyř vinou Karcha, který dostal menší trest za napadení. V útočném pásmu přikopl puk Till na Fifegera k pravému mantinelu, ten přihrál kotouč na kapitána hostí Ciencialu, který tvrdou přesnou střelou k tyči prostřelil Kluse – 0:2! Druhá dobře sehraná a využitá přesilovka Buldoků. Zbytek třetiny se dohrával většinou za nerovnoměrného počtu hráčů, skóre se již nezměnilo. Třinec chtěl sice něco s výsledkem udělat, ale Hradiště pozorně a obětavě bránilo.

Závěrečná třetina byla hodně podobná té druhé, Třinec se pokoušel něco vymyslet a zvrátit nepříznivý stav, ale Buldoci dobře a pečlivě odráželi jejich útoky. Pokud se již domácí dostali až do zakončení, byl tam skvělý brankář Kielar, který chytal po celé utkání velmi klidně a spolehlivě. V závěru se strhli ještě dvě potyčky v brankovišti hostí. Už to vypadalo, že výsledek skončí 0:2, ale v poslední minutě se v přesilovce prosadil Honsárek1:2. Do konce zápasu zbývalo přesně 39. vteřin, domácím to, ale už nestačilo a HC Buldogs Hradiště se stal tak mistrem sezóny 2018/2019!

Velká radost na straně jedné a smutek na straně druhé, takový je sport a všichni to dobře známe.

Utkání a celou sezónu zhodnotil obránce Jakub Vanda:

„Začátek sezóny nám nevyšel podle našich představ. Pomalu to začíná být tradicí. Nehráli jsme vyloženě špatně, ale něco tomu chybělo. Naštěstí se nám úvod ligy podařilo hodit za hlavu a přibližně uprostřed sezóny se to začalo lámat. Dobře jsme doplnili tým a postupně jsme se začali sehrávat. Myslím si, že zlom nastal výhrou v dohrávce s Nebory, kdy se nám podařilo vyhrát na nájezdy a to i přes značné oslabení, kdy v tomto zápase chybělo spoustu hráčů.
Pak až na debakl od Monsterů se sbíral bod za bodem.

Pohodu ze základní části se nám podařilo přenést i do play – off, které si myslím, že se nám podařilo na výbornou. Ani ve snu jsem nepočítal, že se nám podaří jak ve čtvrtfinále, tak v semifinále vyhrát 3:0 na zápasy.
Krom jednoho zápasu jsme v celém play off předvedli výborný výkon. Velké díky za postup ze čtvrtfinále patří i Davidovi Burdíkovi a Jardovi Slováčkovi, kteří při velké absenci ve druhém zápase nastoupili do rozjetého vlaku a pomohli nám to urvat.

Finále už bylo třešnička na dortu. Od začátku vyrovnaný zápas, ale díky skvěle sehrané přesilovce v první třetině se nám podařilo jít do vedení. Čím více se posouval čas dopředu, tak jsme dle mého získávali zápas do svých rukou. Druhý, hodně důležitý gól padl opět z přesilovky. V ten okamžik jsme už věřil, že se nám podaří titul získat. A povedlo se 🙂

Většinu sezóny nás zdobila skvělá defenzivní práce, výborní gólmani a především obětavost všech hráčů. Ve finále jsme chtěli prostě víc. Dali jsme do toho vše a díky tomu jsme mohli slavit premiérový titul…věřím že ne poslední…“