První zápas play-off pro Buldoky

Než se vrhneme na hodnocení prvního zápasu čtvrtfinále, vrátíme se ještě k ZČ této sezóny. Letošní ročník byl jeden z nejvyrovnanějších v celé historii BAHL. Rozdíl mezi 7. týmem, který musel jít do předkola a druhým, nejlepším v ZČ, dělilo pouhých 5 bodů. Dokonce tři manšafty měly shodný počet bodů a musela rozhodnout až minitabulka.

Buldoci měli skvělí závěr, připsali si pět výher v řadě a vyhnuli se tak předkolu play-off. Ve čtvrtfinále je čeká tým HC Technici Střítěž, který skončil na krásném 3. místě po 18. kolech.

První vzájemné měření sil, bylo odehráno na Těšínském ledě v pondělí 11. 2. 2019 od 21:30 hodin. Oba celky tak svým zápasem otevřeli letošní vyřazovací část a boj o mistra ligy ročníku 2018/2019.

HC TECHNICI STŘÍTĚŽ – HC BULDOGS HRADIŠTĚ
3:8
(0:1, 1:2, 2:5)

Branky a nahrávky: 30. Lenczowski (Martiniak, Garbulinský), 40. Lenczowski (Tomanek, Garbulinský), 44. Chovaniak (Lenczowski, Martiniak) – 4. Zlámal (Lysek, Gryč), 21. Ciasnocha F., 30. Švarba (Till), 34. Švarba (Fifeger), 38. Zlámal (Lysek), 38. Kurowski, 44. Švarba (Fifeger), 45. Kurowski

Rozhodčí: Zbořil, Lenomar.   Vyloučení: 3:4.   Využití: 0:0.   V oslabení: 0:1.   Diváci: 27.   Zásahy brankářů: 20:19.   Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:3, 1:6, 2:6, 2:7, 3:7, 3:8.

HC Technici Střítěž: Trpišovský A. – Tomanek, Ramik, Swienczek – Garbulinský, Trpišovský M., Pastorek, Martiniak, Chovaniak, Chmiel, Lenczowski

HC Buldogs Hradiště: Kielar (Glac) – Ciasnocha F., Cienciala „C“, Gryč, Vanda „A“ – Švarba, Till „A“, Fifeger, Lysek, Ciasnocha J., Zlámal, Burdík, Slováček, Kurowski

Začátek utkání byl opatrný z obou stran, nikdo nechtěl udělat první chybu. Často se hrálo ve středním pásmu a vyloženou šanci neměl ani jeden tým. I přesto se Buldoci ve 4. minutě ujali vedení, když se prosadil Zlámal – 0:1. Hra byla vyrovnaná po celou první třetinu, ale další branka již nepadla.

Tempo začalo nabírat na obrátkách a hra začala mít parametry play-off. Trochu lepším týmem byli hráči Hradiště, kteří díky velké bojovnosti Ciasnochi F. šli ve vlastním oslabení do dvoubrankového vedení – 0:2. Už to vypadalo, že druhá část skončí 0:2 pro hosty, ale nebylo tomu tak. Necelých sedm vteřin před koncem 2. třetiny se prosadil od mantinelu Lenczowski a snížil na rozdíl jedné branky – 1:2. Kdo si myslel, že to bylo v prostřední části vše, tak se mýlil. Perfektně zahraný signál a vyhrané buly s přesným zakončením Švarby, zajistilo Buldokům vteřinu před klaksonem opět dvoubrankové vedení – 1:3.

Nic nebylo ještě rozhodnuto, Technici se snažili a bušili do obrany Hradiště, ale nic jim to nebylo platné. V 34. minutě se opět prosadil Švarba po krásné přihrávce Fifegera – 1:4. Asi definitivní rozhodnutí nastalo v 38. minutě, když se během 18. vteřin trefil Zlámal a Kurowski – 1:6. Drobnou korekci výsledku udělal svým druhým gólem v utkání Lenczowski – 2:6. Hattrick v utkání si připsal ve 44. minutě Švarba, který nekompromisně zakončil přesnou střelou k tyči – 2:7. V téže minutě se naposledy v tomto utkání prosadili domácí, střelcem byl Chovaniak – 3:7. Tečku v prvním čtvrtfinálovém utkání udělal, těsně před koncem, pěkným sólem Kurowski – 3:8!

Buldoci se tak ujali vedení v sérii 1:0.

Další zápasy jsou naplánované na: 18.2.2019 (21:30) a 21.2.2019 (21:45).