Vysoká výhra v posledním zápase základní části

Poslední zápas ZČ sezóny 2017/2018 se odehrál ve čtvrtek 25.1.2018. Již před zápasem bylo jasné, nehledě na výsledek tohoto zápasu, že Buldoci ve čtvrtfinále play-off narazí na tým HC Imperators Třinec. Důležité spíše bylo vyzkoušet si nějaké herní situace, dobře se naladit a nezranit se, což se úplně nepovedlo.

HC BULDOGS HRADIŠTĚ – CJTH CZARNE PANTERY
12:3
(1:0, 5:2, 6:1)

Branky a nahrávky: 3. Postuwka Z. (Mikula K.), 16. Taraba M. (Ciasnocha F.), 18. Mikula K. (Gryc J.), 21. Taraba M. (Gryc J.), 22. Till D. (Fifeger L.), 30. Matušek T. (-), 31. Fifeger L. (Švarba F.), 33. Kurowski A. (Vanda J.), 34. Till D. (Švarba F.), 37. Švarba F. (Fifeger L.), 38. Folwarczný T. (Kurowski A.), 39. Ciasnocha F. (Švarba F.) – 25. Słama M. (-), 30. Dudkiewicz M. (Słama M.), 37. Dudkiewicz M. (Słama M.)

Rozhodčí: Nevelӧš, Zbořil.   Vyloučení: 4:4.   Využití: 2:2.   Diváci: 8.   Zásahy brankářů: 8:20.   Průběh utkání: 1:0, 5:0, 5:1, 5:2, 9:2, 9:3, 12:3.

HC Buldogs Hradiště: Vejvalka – Gryc, Vanda, Cienciala „C“, Postuwka – Švarba, Till, Fifeger, Matušek, Ciasnocha F., Taraba, Folwarczný, Mikula, Kurowski

CJTH Czarne Pantery: Gogol – Wałęga, Wawrzyczek, Staněk, Janusz „C“, Lipka – Dudkiewicz, Slavomir, Marek, Słama, Szczecina, Źarczyński, Bryniarski, Półtorak, Chodak

Již první vzájemné utkání skončilo vysokou výhrou Buldoků a to v poměru 10:1. A tak se trochu čekalo, jestli se podaří tento divoký výsledek zopakovat či nikoliv. První dějství tomu moc nenasvědčovalo. Hradiště sice mělo více ze hry, ale skórovat se jim podařilo pouze jednou. Spousta nepřesností a slabá aktivita je provázela prvních 15. minut.

Ve druhé části se obraz hry změnil a bylo to znát i ve skóre. Hosté se poprvé prosadili až ve 25.minutě, když prohrávali už 5:0 a o zápase bylo takřka rozhodnuto. Po odehraných dvou třetinách svítilo na světelné tabuli 6:2 pro domácí!

Poslední perioda byla kanonádou domácího týmu, který celkem vstřelil dalších 6 branek a připsal si další 3 body do tabulky. Nepříjemnou tečkou daného utkání je zranění domácího hráče Karla Mikuli v oblasti obličeje, kdy utrpěl několik tržných ran a zlomený nos po tvrdém střetu (čistém) s hostujícím hráčem, který ho dohrál po odehrání puku.

Celkové 4. místo týmu po základní části je velmi pěkné. V druhé polovině sezóny prohráli naši svěřenci jen dvě utkání z devíti. V play-off se ale začíná od nuly a očekáváme velmi vyrovnané a kvalitní zápasy od obou týmů. Lepší z dvojce se podívá opět do nové Werk Areny v Třinci, pro druhý tým skončí sezóna. Držme tedy pěsti Buldokům, ať jsou tím šťastnějším celkem! 