Vítězná šňůra skončila

Předposlední 17.kolo ZČ odehráli Buldoci ve čtvrtek 18.1.2018 opět na těšínském ledě, kdy soupeřem jim byl tým HC Kozubová. První vzájemný duel vyhrála Kozubová těsným výsledkem 2:1, stejným výsledkem ovládli také zápas druhý. Většina utkání těchto dvou týmu je velmi vyrovnaná a někdy trochu nervózní.


HC KOZUBOVÁ – HC BULDOGS HRADIŠTĚ
2:1
(0:0, 2:0, 0:1)


Branky a nahrávky: 18. Blahut M. (-), 20. Haratyk D. (Lisztwan M.) – 36. Ciasnocha F. (Kurowski A.)

Rozhodčí: Moravec, -.   Vyloučení: 2:3.   Využití: 0:0.   Diváci: 11.   Zásahy brankářů: 22:22.   Průběh utkání: 0:0, 2:0, 2:1.


HC Kozubová: Ligocki – Fajkoš, Pszczolka, Szmek, Zachara, Di-Giusto – Worek, Blahut, Haratyk, Mechel, Jurosz, Lisztwan, Cienciala, Martynek


HC Buldogs Hradiště: Vejvalka – Cienciala „C“, Mrozek, Vanda, Mikula – Švarba, Till, Slováček, Folwarczný, Ciasnocha F., Ciasnocha J., Kurowski, Taraba


Do utkání jednoznačně lépe vstoupili domácí, kteří udávali tempo a měli více ze hry. Lepším pohybem a nasazením dělali Buldokům velké problémy. Jen díky dobře chytajícímu Vejvalkovi skončila první třetina bez branek.

Druhá třetina byla hodně podobná té první a opět lepším týmem byli hráči Kozubové, kteří měli častěji puk na svých holích a výbornou obranou středního pásma nedávali hostům příliš šancí na skórování. Hosté vypadali unaveně, bez jiskry a nápadu. První branka utkání padla v 18. minutě, kdy se prosadil z před brankového prostoru Blahut – 1:0. Neuběhly ani dvě minuty a bylo to již o dvě branky. Od pravého mantinelu vystřelil Haratyk a trochu nešťastně si srazil puk do vlastní brány hostující gólman Vejvalka – 2:0. Další branka již do konce 2. třetiny nepadla, i když šance měly oba týmy.

V poslední části zápasu se hra vyrovnala a po vstřelení první branky hostů v 36. minutě díky Ciasnochovi F. – 2:1, měli chvílemi hosté více ze hry. Snažili se vyrovnat a zápas nejméně poslat do nájezdů. Tlak postupně zvyšovali, dokonce v závěru zkoušeli hru bez brankáře, ale bohužel marně. Vyrovnat se jim nepodařilo a tak vítězná 6 zápasová šňůra skončila.

Popravdě řečeno, domácí za předvedenou hru v celém zápase vyhráli zaslouženě a zajistili si tak, že neskončí v tabulce ZČ hůře jak na 3. místě. Buldoci ještě musí o aktuální 4. místo zabojovat v posledním zápase.

 

Jakub Vanda #48 řekl po utkání: „Věděli jsme, že nás s Kozubovou čeká těžký zápas. Proto jsme potřebovali navázat na výborný výkon z předchozích zápasů. To se nám, ale bohužel nepovedlo. V prvních dvou třetinách jsme neměli dobrý pohyb a vázla nám kombinace. Také se projevila absence několika klíčových hráčů. Tyto faktory v kombinaci s dobře organizovanou obranou Kozubové vedly k nepříznivému výsledku (2:0 po dvou třetinách). Ve třetí třetině se naše hra zlepšila, ale více než na snížení 1:2 to bohužel nestačilo. Je třeba, ale vše hodit za hlavu a věřím, že v příštím zápase proti Panterům navážeme na předešlé vítězné zápasy a dobře se připravíme na play-off.“

22.1.2018 Daniel Till