Buldoci obhájili titul BAHL

Po dvouleté odmlce kvůli pandemii se dočkala Beskydská amatérská hokejová liga opět mistra ligy. Titul obhájili Buldoci z Hradiště, kteří v neděli 3.dubna jednoznačně přehráli na ledě v Českém Těšíně svého finálového soka v poměru 6:1! Na finále přišlo několik desítek příznivců, kteří po celý zápas mohutně povzbuzovali a dopomohli Buldokům k obhajobě.

HC BULDOGS HRADIŠTĚ – HC NEBORY

6:1

(1:0, 3:0, 2:1)

Branky a nahrávky: 13. Švarba (Ciasnocha F.), 24. Zlámal (Švarba, Hochman), 27. Hochman, 28. Hochman (Cienciala), 40. Chromik (Švarba), 43. Vítek (Fifeger) – 39. Glac (Běhálek, Oborný)

Rozhodčí: Zbořil, Kapitanov, Swienczek.  Vyloučení: 4:4.  Využití: 1:1.  V oslabení: 1:0  Diváci: 220.  Zásahy brankářů: 13:24. Průběh utkání: 4:0, 4:1, 6:1.

HC Buldogs Hradiště: Kielar (Glac M.) – Billich, Gryč, Chromik, Cienciala „C“, Durlák, Michalec, Hochman – Vítek, Till „A“, Zlámal, Matušek, Ciasnocha J., Fifeger, Folwarczný, Švarba „A“, Ciasnocha F., Mikula

HC Nebory: Franek (30. Sikora) – Osmanczyk, Běhálek, Turan, Oborný, Mokroš – Piwko, Stec, Glac, Mendrok, Tomoszek, Szuscik, Hota, Lanc

Utkání začalo opatrně, nikdo z týmů nechtěl udělat první chybu. Hra se odehrávala většinou ve středním pásmu daleko od obou branek. Až 2.minuty před koncem prvního dějství se prosadil Švarba po pěkném pasu od Ciasnochy F. – 1:0. Jedno brankové vedení modro-bílých vydrželo až do konce 1.třetiny.

Prostřední část utkání byla jednoznačně v režii Buldoků. Ve 24.minutě trefil bránu Zlámal – 2:0. Po několika minutách a to hned 2x Hochman, který byl vždy ve své koncovce nekompromisní – 4:0.

Třetí třetina se v podstatě jen „dohrávala“. Nebory sice snížili v 39.minutě na 4:1, ale scóre navýšil svým golfákem Chromik – 5:1. Tečku za finálovým zápasem udělal Vítek – 6:1! Buldoci tak po dvou letech obhájili titul.

Nejlepšími hráči utkání byli vyhlášeni Jan Hochman na straně Buldoků a Kamil Běhálek z Nebor.