Čtvrtfinále prohráli Buldoci v poměru 1:3 a sezóna pro ně skončila!

Ještě se krátce vrátíme k čtvrtfinále play off, které Buldoci sehráli proti kvalitnímu soupeři HC Imperators Třinec. Odehráli se celkem 4 zápasy, kdy Třinečtí bohužel ovládl celou sérii v poměru 1:3, a postoupili do semifinále na úkor našich borců.

HC BULDOGS HRADIŠTĚ – HC IMPERATORS TŘINEC
2:3 ; 3:5 ; 5:2 ; 3:6

Možná právě první zápas rozhodl o celé sérii. Tento zápas byl bojovný a dlouho vyrovnaný z obou stran. Oba týmy se chtěli ujmout vedení a po vyrovnání v 43.minutě na 2:2 to vypadalo, že zápas rozhodnou samostatné nájezdy. To ovšem Třinečtí odmítli 40 vteřin před koncem.

Druhé utkání bylo po celý zápas v režii Imperátorů, kteří diktovali tempo a průběh hry. Po zásluze se tedy ujali vedení již 0:2 na zápasy.

Třetí zápas byl buď a nebo. Buldoci museli vyhrát, s koncem sezóny se nechtěli smířit. Naši hráči odehráli jednoznačně nejlepší své utkání v play off a snížili stav série na 1:2.

Poslední 4 zápas ukončil celou sérii. Hradiště bojovalo a chtělo stav vyrovnat na 2:2, ale to se jim bohužel nepovedlo. Šance si vytvářeli, ale lekci z produktivity dostali od Třineckých. Prohra 3:6 ukončila našim hráčům sezónu a naopak soupeře posunula do semifinále.

Daniel Till #10 řekl po skončení série: „Musím říct, že závěr ZČ nám vyšel skvěle. Cítil jsem sílu a pohodu z týmu a tak jsem věřil, že Třinec porazíme a opět se podíváme do Werk Arény. Bohužel do play off jsme si nepřenesli formu, pohodu a chybělo nám i více toho štěstíčka hlavně v zakončení! První zápas byl strašně důležitý z mého pohledu a ten jsme bohužel prohráli. Druhý zápas nám hrubě nevyšel, třetí byl opak toho druhého. Nikdo nechtěl ještě končit a po vyhraném zápase jsme měli na to sérii vyrovnat na 2:2. Bohužel sestava do čtvrtého utkání se skládala dost obtížně, já osobně jsem nebyl schopný do utkání zasáhnout z důvodu nemoci a nebyl jsem sám. Do utkání nastoupili i 4 nemocní hráči a někteří vůbec. Nechci se na to vymlouvat, ale myslím si, že i tohle částečně rozhodlo o prohře našeho týmu + špatná produktivita v zakončení. Takový je někdy sport a jiné týmy se mohli také potýkat jak z nemocí nebo zraněním. Každopádně celému týmu bych strašně rád poděkoval za celou sezónu a za to jak vše odmakali, myslím si, že se nemáme za co stydět! Všichni chtěli, ale bohužel to letos nevyšlo lépe. Jsme skvělý tým a věřím, že příští rok to může vyjít nejméně až do semifinále.“

8.5.2018 Daniel Till