Buldoci jsou ve FINÁLE

Poslední hořkost porážky poznali Buldoci naposledy vloni 22.12.2018. Vysoká prohra od Monsters nakopla modro-bílé takovým způsobem, že si připsali jedenáct výher v řadě, což je úctyhodná série! Doufejme, že tato skvělá vítězná vlna ještě nekončí, aspoň do této soboty, kdy se bude bojovat o mistrovský titul.

HC TECHNICI STŘÍTĚŽ – HC BULDOGS HRADIŠTĚ
0 : 3 na zápasy
(3:8, 2:5, 3:5)

HC KOZUBOVÁ – HC BULDOGS HRADIŠTĚ
(1:5, 2:3sn, 2:5)

SESTAVA, KTERÁ VYBOJOVALA FINÁLE:

Kielar, Glac – Cienciala „C“, Mrozek, Gryč, Vanda „A“, Ciasnocha F., Postuwka, Billich – Folwarczný, Ciasnocha J., Matušek, Švarba, Till „A“, Fifeger, Lysek, Mikula, Zlámal, Kurowski, Burdík, Slováček.

Krátce se vrátíme ještě k čtvrtfinálovému souboji, který svedli Buldoci s třetím týmem po ZČ. Techniky přehráli docela jednoznačně 3:0 na zápasy. První zápas byl jasně v režii Buldoků, ale od druhého to nebylo tak jednoduché, jak by se výsledkově mohlo zdát. Střítěž měla velmi dobrý a aktivní útok, který několikrát nepříjemně zatopil Hradišti. Výborný brankář Kielar a celistvá obrana s produktivním útokem byli rozhodující faktory, které posunuly Buldoky do semifinále.

V semifinále čekal na Hradiště vítěz základní části a velký favorit na mistra ligy tým HC Kozubová. Tento velmi kvalitní manšaft měl největší ambice a byl jasný favorit této série. Málo kdo by správně uhodl konečný stav tohoto semifinále. Již první zápas, ale něco málo napověděl. Buldoci se do svého soupeře doslova zakousli a nepustili. Kozubová se prosadila pouze jednou a to bylo málo na vítězství, jelikož Hradiště se prosadilo hned pětkrát a první zápas zaslouženě vyhrálo.

Druhý zápas byl úplně odlišný od toho prvního. Kozubová po celý zápas měla mírně na vrh a hrála velmi dobře a zodpovědně. Dvakrát vedli, ale po konečném hvizdu svítilo na tabuli skóre 2:2 a o vítězi museli rozhodnout až samostatné nájezdy. Tam excelovali dva hráči a to Glac v bráně a Vanda jako exekutor dvou proměněných nájezdů. Velkou měrou tito dva hráči zařídili druhé vítězství pro Buldoky.

Poslední krok je někdy ten nejtěžší. V prvních dvou třetinách to vypadlo, že se Kozubové podaří snížit, jelikož po odehraných 30.minutách vedli už 2:0. Buldoci se, ale v poslední třetině neskutečně obuli do svého soupeře a během 10. minut jim nastříleli 5 branek a tím pádem se posunuli do vysněného finále!!! Neskutečná závěrečná část a pro soupeře krutá realita a konec snu o vysněném mistrovském titulu. I takový je někdy hokej.

Hradiště si zahraje finále po 6.letech a věřme, že se jim podaří vybojovat svůj první historický titul. Zápas to bude určitě hodně těžký a stejný cíl má i jeho soupeř HC Imperators Třinec.