Buldoci potvrdili formu, když porazili i vedoucí tým ligy

Poslední kolo v letošním roce odehráli naši svěřenci ve středu 20. 12. 2017 opět v Havířově, kdy narazili prozatím na vedoucí tým Monsters. Buldoci předešlé tři utkání vyhráli a chtěli tak navázat na vítěznou šňůru. Nakonec se jim to podařilo, i když po první 15minutovce prohrávali 0:2.

HC BULDOGS HRADIŠTĚ – MONSTERS
5:2
(0:2, 2:0, 3:0)

Branky a nahrávky: 21. Švarba F. (Ciasnocha F.), 22. Till D. (Mrozek D.), 31. Ciasnocha F. (Matušek T.), 31. Fifeger L. (Till D.), 36. Švarba F. (Gryc J.) – 7. Klega M. (TS), 7. Linek R. (Chalupa O.)

Rozhodčí: Lenomar, Zbořil.    Vyloučení: 0:4.    Využití: 0:0.    Diváci: 10.    Zásahy brankářů: 22:31.    Průběh utkání: 0:2, 2:2, 5:2.

HC Buldogs Hradiště: Glac (Vejvalka) – Rumíšek, Gryc, Vanda „C“, Mrozek – Švarba, Till, Fifeger, Matušek, Ciasnocha F., Ciasnocha J., Taraba, Mikula, Folwarczný

Monsters: Lukšík – Škopek, Klega „C“, Nytra, Spěváček – Látal, Chalupa, Hoffmann, Rozkydal, Hanák, Koláček, Karola, Linek

Utkání začalo opatrně z obou stran. Nikdo nechtěl hned v úvodu utkání prohrávat a tak se hra převážně odehrávala ve středním pásmu. Šance začali přibývat až po odehrání prvních 5. minut. Více ze hry měli určitě hráči Monsters, kteří převzali tempo hry a začali si vytvářet gólové příležitosti. Hrozili hlavně z brejkových situací. V 7. minutě pláchl obraně domácích Klega, kterého podrazil ve vyložené šanci Till a bylo tak nařízeno TS, které faulovaný hráč proměnil v první branku utkání – 0:1. Uběhlo přesně třicet vteřin a hosté udeřili podruhé – 0:2, střelec branky byl Linek. Po těchto dvou brankách byli Buldoci opaření a těžko hledali recept, jak se prosadit. U každého puku byli o krok později a vázla jim kombinace.

Druhá třetiny byla již ze strany domácích úplně jiná, tým zrychlil, přitvrdil a hlavně zjednodušil hru. První korekce výsledku nastala v 21. minutě, kdy se prosadil Švarba – 1:2. Blesku rychlé vyrovnání přišlo po střele Mrozka od modré čáry, kterou před brankářem Lukšíkem nechytatelně tečoval Till – 2:2. Další branky již nepadli a tak do poslední periody se šlo za nerozhodnutého stavu.

Nástup Hradiště do 3. třetiny v podstatě rozhodlo o celkovém výsledku zápasu. Buldoci udeřili hned z první šance, v čase 30:17 se do černého trefil Ciasnocha F. – 3:2. Uběhlo jen 15. vteřin a po velkém tlaku v brankovišti hostů, dotlačil puk za brankovou čáru Fifeger – 4:2. Monsters se snažilo ještě ze zápasem něco udělat, ale dobře bránící modro-býlí jim moc šancí ke skórovaní nedali a naopak přidalo pátou branku, když se opět prosadil šikovný Švarba – 5:2. Hra se sice po té přelévala ze strany na stranu, ale již bez branky a tak si Hradiště zaslouženě připsalo další 3 body do tabulky a ovládli čtvrtý zápas v řadě!

Po tomto zápase mají oba týmy zasloužené volno až do prvního týdne roku 2018. Snad Buldokům forma vydrží i do konce základní části, kdy zbývá odehrát poslední čtyři zápasy a hlavně do play-off.

Tomáš Rumíšek #6 řekl po utkání: „V posledním zápase tohoto roku nás čekali Monsters, kteří jsou na prvním místě BAHL. Musím říct, že první třetinu jsme hráli opravdu hrozně a nebyli schopni si pořádně nahrát. O to více jsem rád, že v druhé třetině jsme se zvedli a skóre vyrovnali. Ve třetí třetině jsme měli parádní vstup do třetiny kdy jsme dali opravdu 2 rychlé góly. I přesto, že jsme místo klidného dohrání třetiny hráli s Monsters hurá hokej nahoru a dolů, tak jsme dali třetí gól a bylo prakticky po zápase. Doufám, že se nám v Lednu podaří navázat na naší vítěznou sérii z konce roku, kdy nás čekají relativně lehčí soupeři než v předešlých kolech, a nedojde k podcenění z naší strany. I když z loňska víme, že z předkola se dá dostat na finálový den:) jsem rád, že nehrajeme spodek tabulky, jak tomu bylo loni“.