Buldoci porazili po nájezdech Torpedo a připisují si první body

Krátce se vrátím ještě k předchozímu zápasu, kteří naši hráči nezvládli především svou nedisciplinovanosti a prohráli s Kozubovou 0:3, kdy všechny branky padli při našem oslabení. Jedenáct dvouminutových trestů je prostě moc!

Druhé utkání letošního ročníku proti rivalovi z Havířova, bylo už úplně o něčem jiném. Po vyrovnaném boji a zlepšené disciplíně svítilo, po odehraných 45. minutách, skóre 1:1. Oba týmy si tedy připsali po jednom bodu a o tom druhém rozhodovaly až nájezdy. Tam byli úspěšnější Buldoci a do tabulky si připsali 2 body.

HC TORPEDO HAVÍŘOV – HC BULDOGS HRADIŠTĚ
1:2sn
(0:0, 0:0, 1:1)

Branky a nahrávky: 42. Ošťádal (Koziorek, Heinz) – 38. Fifeger (Cienciala, Švarba), 46. Vanda

Rozhodčí: Zbořil, Lenomar.   Vyloučení: 4:5.   Využití: 1:0.   Diváci: 30.   Zásahy brankářů: 23:21.   Průběh utkání: 0:0, 0:1, 1:1, 1:2sn.

HC Torpedo Havířov: Veselovská – Čaja, Cechel, Hlavička, Heinz „C“ – Koziorek, Ošťádal, Heczko, Mazur, Kantor, Skotnica „A“, Hovorka, Sentivan, Modr, Ondruch, Štěrba

HC Buldogs Hradiště: Kielar – Mrozek, Vanda „A“, Cienciala „C“, Postuwka, Billich – Till „A“, Lysek, Matušek, Ciasnocha J., Fifeger, Folwarczný, Švarba, Ciasnocha F., Kurowski, Mikula

Úvod utkání začal opatrně na obou stranách, hra se sice přelévala ze strany na stranu, ale vyloženou šanci neměl žádný tým. Hra se odehrávala převážně ve středním pásmu a v rozích kluziště. První perioda skončila bez branek.

Druhé dějství bylo hodně podobné tomu prvnímu, jen začalo přibývat gólových příležitostí. Brankáři se museli více činit, ale ani v této 15.minutovce branku diváci neviděli. Po dvou odehraných třetinách pořád 0:0.

Poslední třetina měla rozhodnout o vítězi, ale nerozhodla. Ve 38.minutě se po krásné kombinaci sice do vedení dostali naši hráči díky Fifegerovi – 0:1. Vedení vydrželo Buldokům přibližně 4. minuty, za Torpedo se prosadil v přesilovce Ošťádal – 1:1.

Pár šancí ke skórování si ještě oba celky vytvořili, ale bohužel neproměnili žádnou z nich. O vítězi utkání a bodu navíc museli rozhodnout až nájezdy. Za Buldoky proměnili všichni 3 exekutoři – Ciasnocha F., Švarba a Vanda. Domácí proměnili jen dva ze tří a tím pádem bod navíc získali Buldoci.

Sluší se zmínit, že poprvé v naší lize BAHL se v tomto zápase objevila žena Karolína Veselovská, která velmi dobře hájila branku Torpeda a v zápase si připsala skvělých 23 zákroků! Snad nebude jedinou ženou v naší lize do budoucna.