Druhý zápas vyšel lépe Hradišti

Ve středu 13. 12. 2017 na sebe již podruhé v letošní sezóně narazili týmy HC Torpedo Havířov a HC Buldogs Hradiště. Všechny utkání můžeme v klidu nazvat jako derby. První utkání vyhrálo Torpedo zaslouženě 4:1, ale to druhé skvěle zvládli Buldoci v poměru 7:3, kdy o výsledku rozhodla už 1. třetina.

HC TORPEDO HAVÍŘOV – HC BULDOGS HRADIŠTĚ
3:7
(0:3, 2:2, 1:2)

Branky a nahrávky: 25. Koziorek R. (Mazur J.), 30. Ošťádal D. (Kraina R.), 38. Koziorek R. (Mazur J.) – 1. Švarba F. (Fifeger L.), 2. Till D. (Fifeger L.), 13. Rumíšek T. (Švarba F.), 28. Ciasnocha F. (Vanda J.), 30. Ciasnocha F. (Švarba F.), 33. Vanda J. (Ciasnocha F.), 42. Švarba F. (Fifeger L.)

Rozhodčí: Lenomar, Stonavský.    Vyloučení: 3:2.    Využití: 2:1.    Diváci: 4.     Zásahy brankářů: 37:21.

Průběh utkání: 0:3, 1:3, 1:4, 2:4, 2:5, 2:6, 3:6, 3:7.

HC Torpedo Havířov: Navrátil – Čaja, Hlavička, Heinz – Koziorek, Ošťádal, Kraina, Kantor, Mazur, Hovorka, Modr, Štěbra, Skotnica

HC Buldogs Hradiště: Vejvalka – Rumíšek, Cienciala, Vanda, Postuwka, Mikula – Švarba, Till, Fifeger, Matušek, Ciasnocha F., Folwarczný, Ciasnocha J.

Buldoci od prvních vteřin vletěli do soupeře a v podstatě z první šance se měnilo skóre zásluhou Švarbi – 0:1. Krásnou přihrávku Fifegera využil útočník Till a bylo to už najednou – 0:2. Torpedo absolutně nezachytilo nástup Hradiště, které na ledě dominovalo. Do konce 1. třetiny změnil výsledek ještě jednou Rumíšek, když od modré napřáhl a s pomocí teče domácího obránce prostřelil Navrátila – 0:3.

Po skvělé úvodní třetině se do hry dostalo i domácí Torpedo, které začalo prověřovat jak obranu, tak i brankáře hostí a hru trochu vyrovnalo. Výsledek se změnil až při vyloučení Mikuli. Havířovští sehráli parádně přesilovou hru a snížili na 1:3, kdy se takřka z brankoviště nemýlil Koziorek. Netrvalo to dlouho a Buldoci opět odskočili soupeři o tři branky a to zásluhou Ciasnochi F. – 1:4. Havířov se nevzdával a opět korigoval stav, prosadil se Ošťádal – 2:4. Už to vypadalo, že se do konce třetiny skóre měnit nebude, ale opak byl pravdou. Pár vteřin před vypršením druhé periody se opět trefil po vyhraném vhazování a pěkné kombinaci Ciasnocha F. – 2:5.

Hosté si během 30. minut vytvořili slibný náskok a ještě ho vylepšil Vanda – 2:6. I druhé vyloučení Buldoků se povedlo Torpedu zužitkovat a opět střelcem branky byl Koziorek – 3:6. Poslední korekci výsledku a tečku za zápasem udělal Švarba – 3:7!

Je nutno říci, že po celý zápas měli Buldoci ve všech směrech nad soupeřem navrch, 44 střel na brankáře domácích hovoří za vše.

Buldoci vyhráli již třetí utkání v řadě! Můžeme mluvit o formě!? To se dozvíme 20. prosince, kdy Hradiště narazí na prozatímního suveréna ligy tým Monsters, který je na první příčce.

Filip Ciasnocha #41 řekl po utkání:“ Ve třináctém kole jsme změřili síly s týmem Torpeda Havířov. Naštěstí pro nás mnělo Torpedo vlažný nástup, a tak se nám podařilo vést po dvou minutách o dvě branky. V závěru první třetiny ještě navýšil skóre Rumíšek, ale i přesto bylo Torpodo velice nebezpečné a dokázalo snížit v pětadvacáté minutě. Na snížení jsme zareagovali rychle a vzali si tří brankové vedení zpět. V tomto zápase padla spousta gólů, ale naštěstí jsme si náskok dokázali pohlídat a dotáhnou zápas do vítězného konce. Rozhodně to, ale nebylo tak jednoduché, jak by se mohlo z konečného výsledku zdát. Soutěž je opět velmi vyrovnaná a tak se nám a našim soupeřům hodí každý bod, který může nakonec rozhodnout“.