Konečně začíná nový ročník

Letošní ročník začíná s měsíčním zpožděním kvůli poruše ledové plochy v Českém Těšíně. Měsíční skluz, ve kterém měly být odehrané již 4. kola, se dohrají v náhradních termínech. Už teď vedení ligy ví, že nebude možno letos hrát předkolo play off! Jen 8 nejlepších týmů si letos zahraje o možnost zvednout nad hlavu pohár pro vítěze a pro 2 týmy končí sezóna po základní části. Každý bod bude velice důležitý od prvního zápasu.

Náš tým začíná již zítra 9. 10. 2018 od 21:45 hodin a soupeřem jim bude HC Kozubová. Zápasy s tímto týmem bývají vždy velmi vyrovnané, v loňském roce skončili oba zápasy shodně výsledkem 1:2 pro Kozubovou.

Před tímto zápasem byla více jak půl roční pauza. Kluci měli v podstatě až do srpna volno a individuální přípravu. Náš manšaft vyjel na led 22. srpna a to hned do ostrého přípravného zápasu, které těsně prohrál 4:5 proti týmu HC Lavina Těrlicko. S tímto soupeřem svedli ještě další dvě bitvy, bohužel obě neúspěšně. Další přátelské utkání odehráli Buldoci také s rivalem z Havířova a to místním Torpedem. V prvním střetnutí vedlo Hradiště v půlce zápasu zaslouženě již 4:0, ale toto vedení neudrželo a nakonec padlo po samostatných nájezdech 4:5. Odveta byla po celou dobu v režii Torpeda, které zaslouženě vyhrálo o 3 branky poměrem 4:7! Příprava se na papíře moc nepovedla, ale herní posun a kvalita byla znát každým zápasem. Mezi přípravnými zápasy proběhly i tréninky, kde se pracovalo na všem důležitém. Uvidíme, jak budou naši borci připraveni na ligové zápasy!?

Kolem května začalo vedení našeho týmu shánět vhodné posily do týmů a přivedla 3 nové a jednu staronovou tvář. V brankovišti se nově objeví velezkušený Jakub Kielar, který se bude střídat s Petrem Vejvalkou. Do obrany přichází Robin Billich a Ondra Hanzel, který bohužel ještě než pořádně začal, pro tuto sezónu hned po odehraných 3 přípravných zápasech skončil. V jednom přípravném zápase si zlomil holenní kost a rekonvalescence si vyžádá asi půl roku, což je pro tým velká ztráta! Snad budeme moci s Ondrou počítat aspoň na příští ročník, každopádně mu všichni přejeme brzké uzdravení! Poslední staronová posila je do útoku. Po roční zdravotní pauze se vrátil na případnou výpomoc David Burdík. ,

Celkem bylo tedy na soupisku pro ročník 2018/2019 zapsáno 24 jmen (3 brankáři, 8 obránců a 13 útočníků). Jedno volné místo ještě zůstává pro případnou posilu.

Během dlouhého volna se pracovalo nejen na posílení kádru, ale také neustále pracujeme na vylepšení našich webových stránek a připravujeme novou (3) sadu dresů, která vypadá velmi slibně! Takže fanoušci se mají na co těšit.

Veškeré novinky a informace můžete nově sledovat i na facebooku.

8.10.2018 Daniel Till