Druhá výhra v řadě tentokráte proti Střítěži

Po čtyřech prohrách v řadě si Buldoci připsali naopak druhé vítězství. V dohrávce 1.kola nejprve porazili po nájezdech HC Nebory B v poměru 4:3 a poté vysokým výsledkem Techniky 7:2. Výsledek, ale neodpovídá předvedené hře obou týmů. Více ze hry měl poražený tým, ale všechny body si připsali nakonec Buldoci.

HC BULDOGS HRADIŠTĚ – HC TECHNICI STŘÍTĚŽ
7:2
(2:1, 3:0, 2:1)

Branky a nahrávky: 3. Ciasnocha F., 15. Folwarczný (Matušek, Ciasnocha F.), 19. Kurowski (Zlámal), 19. Zlámal (Mikula, Gryč), 26. Zlámal (Cienciala, Kielar), 39. Švarba (Fifeger, Till), 42. Matušek – 11. Lipowski, 45. Trpišovský M. (Pastorek)

Rozhodčí: Zbořil, Stonavský.   Vyloučení: 4:1.   Využití: 0:1.   Diváci: 10.   Zásahy brankářů: 26:12.   Průběh utkání: 1:0, 1:1, 7:1, 7:2.

HC Technici Střítěž: Hruda (19. Trpišovský A.) – Ramik, Zawadzki, Nogol – Garbulinský, Trpišovský M., Cybel, Pastorek, Martiniak, Wojnar, Chovaniak, Chmiel, Lenczowski, Lipowski

HC Buldogs Hradiště: Kielar – Mrozek, Cienciala „C“, Billich, Gryč – Till „A“, Zlámal, Matušek, Fifeger, Folwarczný, Švarba, Ciasnocha F., Kurowski, Mikula

Hned od prvních vteřin sevřela Střítěž náš tým a nedala nám vydechnout. Soupeř chtěl skórovat co nejrychleji a v úvodních 2.minutách skoro nepustil Buldoky ze svého obraného pásma. To vše domácí tým ustál i díky skvělým zákrokům Kielara a dokonce ve 3. minutě překvapil gólmana hostí hned po buly Ciasnocha F., který otevřel skóre – 1:0. Hra se začala postupně vyrovnávat, ale více ze hry měli pořád trochu hosté, kterým se po zásluze podařilo, v 11. minutě, vyrovnat krásnou střelou Lipowského pod břevno – 1:1. V poslední minutě první části se ještě šťastně prosadil Folwarczný – 2:1 a tím skončila i 1.třetina.

Do druhého dějství naskočili hosté ještě hladovější, než do té první a chtěli, co nejrychleji, vyrovnat, ale to se jim vůbec nedařilo. V prostřední části především z brejků navyšovali výsledek pouze domácí, když se prosazovala třetí lajna jmenovitě Kurowski a 2x se krásně trefil Zlámal. Po čtvrté obdržené brance došlo dokonce ke střídaní brankářů soupeře. Ani 14 pokusů od soupeřů nestačilo ke korekci výsledku a tak po 2. třetinách vedli Buldoci 5:1.

S komfortním náskokem a pohodou na hokejkách šli modro-bílý do posledního dějství. Obraz hry se příliš nezměnil a šlo vidět, že Střítěž už s přibývajícím časem ubírala na tempu a začala se smiřovat s porážkou. V 39.minutě se trefil do černého po krásné kombinaci Švarba a 42. Matušek, bylo skóre už 7:1! Poslední změna se povedla Střítěži v 45. minutě. V přesilovce se opět pěkně pod břevno trefil Trpišovský M., který udělal tečku v tomto zápase – 7:2.

Buldoci celý zápas pozorně bránili a využívali své příležitosti, velký podíl na výsledku měl velmi dobře chytající domácí brankář Kielar, který se několikrát vyznamenal a po celý zápas trápil soupeře. Zápas parádně vyšel také nové akvizici Michalovi Zlámalovi, který zaznamenal celkem 3 body za 2 branky a přihrávku.