Buldoci měli body na dosah, ale nakonec byly Nebory nad jejich síly

V 1.kole letošního ročníku narazili naši hráči na tým HC Nebory B. Zápas se odehrál na havířovském stadionu ve středu 20.9.2017. Po dvou třetinách vše vypadalo, že si Buldoci připíšou plný počet bodů, ale Nebory předvedly ve 3.třetině skvělý obrat a zápas dovedly do vítězného konce, když střelily během 10.minut 4 góly a zaslouženě vyhrály.

HC BULDOGS HRADIŠTĚ – HC NEBORY B
2:4
(0:0 , 2:0 , 0:4)

Branky a nahrávky: 17. Mikula K. (Švarba F.), 27. Švarba F. (Till D.) – 34. Lanc L. (Bednarz R.), 35. Stec P., 42. Piwko B. (Byrtus R.), 44. Stec P.
Rozhodčí: Stonavský, Lenomar.  Vyloučení: 2:2.  Využití: 0:1.  Zásahy brankářů: 21:22.  Průběh utkání: 0:0, 2:0, 2:2, 2:4.

HC Buldogs Hradiště: Vejvalka – Rumíšek, Cienciala „C“, Vanda, Ševěček – Till, Matušek, Švarba, Ciasnocha F., Kurowski, Mikula, Ciasnocha J., Slováček

HC Nebory B: Sikora – Szuscik, Szkandera, Richter „C“, Turan – Bednarz, Piwko, Stec, Byrtus, Hota, Lanc

Vstup do utkání se lépe povedlo hostujícím, kteří do 8.minuty měli více ze hry a Buldoky nepustili do své třetiny. V danou dobu držel náš tým skvěle chytající Vejvalka. Od poloviny třetiny se hra postupně začala vyrovnávat a do šancí se dostávali také domácí. I přes několik vyložených šancí na obou stranách skončila 1.třetina bez branek.

Druhá třetina byla opakem té první. Buldoci diktovali hru a byli mnohem aktivnějším týmem. Jedna šance střídala druhou a chvílemi Nebory nevěděly, kam dřív skočit. První branka utkání padla po dvou odehraných minutách, kdy Švarba posunul puk do rohu na Mikulu, který zpoza brankové čáry nachytal hostujícího brankáře Sikoru – 1:0! Domácím se podařilo navýšit skóre až o deset minut později, když Till vybojoval puk pro Švarbu, který se z bezprostřední blízkosti nemýlil – 2:0! Další branka se domácím už nepodařila vystřelit, proto do poslední části, šli se slibným dvoubrankovým vedením.

Nebory se oklepaly z druhé části velice rychle a do poslední třetiny šly odhodlaně co nejrychleji vyrovnat, což se jim povedlo po 5.minutách, kdy se v rozmezí 37.sekund postupně trefili Lanc a Stec2:2! Buldoci dostali studenou sprchu a těžko se vraceli zpátky do utkání. Hosté měli navrch a další zásah do černého zařídil od pravého mantinelu Piwko2:3. Domácí se nevzdávali a chtěli vyrovnat. Vše jim zkomplikovalo zbytečné vyloučení Kurowského za hrubost ve 43. minutě. Přesilovku v samém závěru nakonec hosté proměnili opět díky Stecovi2:4. I krátká hra bez brankáře už změnu ve skóre nepřinesla, a tak úřadující mistr vyhrál 2:4 a připsal si 3 body do tabulky. Domácí můžou jen litovat nevyužitých šancí ve 2.třetině a obdržených 4 branek v té třetí.

Po zápase řekl nejproduktivnější hráč domácích Filip Švarba #28: Odehráli jsme první zápas v této sezóně proti Neborum. Ze začátku zápasu jsme se hledali a Nebory nás první třetinu přehrávaly a jen díky golmana jsme hráli první třetinu 0:0.

Ve druhé třetině jsme se už rozehráli a měli jsme více ze hry. To se nám vyplatilo a Karlos dal šťastný gól. Poté jsme nepolevili a Toňa s Dylanem mi připravili ideální pozici na další gól. A po druhé třetině jsme vedli 2:0.

Třetí třetinu jsme úplně přestali hrát, ale měli jsme taky velkou smůlu a dostali jsme 3 nešťastné góly. Ve třetí třetině se štěstěna obrátila na stranu Neboru.

Celkový pocit ze zápasu mám dobrý. Hráli jsme dobře, ale měli jsme méně štěstí… I díky našemu golmanovi, který nás po celý zápas podržel skončil zápas 2:4 pro Nebory.