Jakub Vanda: Hokej už mi opravdu hodně chyběl

Po roční pauze se v dresu Buldoků opět objeví obránce s tvrdou střelou a výbornou hrou. Co dělal během posledního roku a nejen to se dozvíte v následujícím rozhovoru.

Jakube, celou loňskou sezónu jsme tě neviděli v našem dresu! Co se přihodilo?
Před 2. sezónou BAHL jsem si v přípravném zápase vyvrtnul koleno a od té doby to už nebylo 100%. Dalo se s tím ale hrát. Bohužel se situace před loňskou sezonou na hokejbalovém turnaji v rámci letní přípravy opakovala. Proto jsem se rozhodnul raději jednu sezónu vynechat a koleno doléčit.

Chyběl ti hokej, nebo ti nucená pauza přišla vhod?
Hokej mi chyběl hodně. Díky pauze jsem se ale mohl doléčit a jsem rád, že už je vše OK.

Sledoval jsi výsledky Buldoků, měl jsi přehled, jak se klukům daří?
Tak určitě ☺ Pravidelně jsem sledoval naše výsledky na internetu a na dálku držel klukům palce.

Co říkáš na konečné 3.místo, které náš klub nakonec urval proti Torpedu, které porazil fotbalovým výsledkem 1:0?Výborný výsledek. BAHL je dle mého hodně vyrovnaná soutěž, ve které může každý porazit každého. Vzhledem k tomu, že se nám začátek soutěže moc nevyvedl a do play-off jsme vstupovali z předkola, tak je to opravdu výborné umístění.

Jak jsi trávil volný čas, když hokejem to nešlo?
Práce, relax, rodina 😀

Už začala příprava na sezónu 2017/2018, po tak dlouhé době zase mezi svými. Jaký byl první led?
Bylo super zase vidět kluky z týmu. Hokej už mi opravdu hodně chyběl. Jaký byl první led? ……krom bolesti jsem nic jiného necítil 😀
Bylo fajn si zase zahrát. Nebylo to rozhodně ideální, ale s ničím jiným jsem ani nepočítal. Rok je dlouhá pauza. Věřím ale, že se to bude zlepšovat a do prvního ligového zápasu to už bude 100% (minimálně ☺ )

Jaké si kladeš cíle do nadcházející sezóny?
Co nejvíce pomoct týmu. Složení týmu pro tento rok vypadá velice dobře, takže hlavní cíl bude finálový den v Třinci.

V BAHL jsi vždy patřil mezi nejlepší obránce, je něco v čem vidíš nějaké rezervy, na čem potřebuješ ještě zapracovat?
Rozhodně fyzička….po prvním letošním tréninku jsem si myslel, že vyplivnu plíce! ☺

Teď se ještě vrátím více do minulosti, proč jsi si vybral zrovna hokej?
K hokeji mě přivedl otec, který hokej také hrál. Hned od začátku mě to hrozně chytlo. Navíc, bydleli jsme asi 5 minut chůze od Havířovského zimáku, takže kde jinde trávit volný čas.

Máš, nebo měl jsi někdy nějaký hokejový vzor?
Od dětských let to byl Jirka Šlégr a později Pavel Kubina.
Z aktivně hrajících hráčů se mi velice líbí hra Brenta Burnse. Výborný obránce, který to umí jak v obraně, tak v útoku.

Je ještě jiný sport, který rád hraješ nebo sleduješ?
Mám rád Anglickou fotbalovu premier league. Tím ale fotbal pro mě končí ☺ Na slečinky z FC Barcelony a jim podobným nemám žaludek ☺
Jinak se rád také podívám na Rugby.

Víme, co se ještě během roku událo v osobním životě, chceš se o to podělit i s ostatními?
Ano, víte? 😀 Prostě úžasná žena (Ivetko, zdravím ☺) a dvě báječné děti, se kterými se člověk nikdy nenudí 😀 Příští rok nás čeká svatba ☺

Závěrem našeho rozhovoru, bych se tě zeptal úplně z jiného soudku, a to jaké jídlo a pití máš nejraději?
Pivo, Whiskey (občas si dám ☺) a u jídla vede pořádný krvavý hovězí steak

Děkuji za rozhovor a hodně štěstí v nadcházející sezóně!

11.9.2017 Daniel Till